Dubai Turistik Vize

Dubai Turistik Vize

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) sınırları içerisine seyahat edecek Hususi Pasaport (Yeşil), Diplomatik Pasaport (Siyah) ve Hizmet Pasaportu (Gri) sahibi T.C. vatandaşları vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Dubai seyahatini Umuma Mahsus Pasaport (Bordo) ile gerçekleştirecek T.C. vatandaşlarının seyahatleri öncesinde Dubai turistik vize sahibi olma zorunlulukları bulunmaktadır.

Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri için vize muafiyeti 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatler için kabul edilmektedir. Umuma Mahsus Pasaport sahipleri seyahat amaçları doğrultusunda Kısa Süreli Dubai Turistik Vizesi veya Uzun Süreli Dubai Turistik Vizesi başvurusunda bulunabilmektedir.

Umuma Mahsus Pasaport sahipleri seyahat sürelerine uygun vize başvurusunda bulunurken seyahat planına uygun olarak tek giriş ve çok giriş hakkı tanıyan vize başvurusunda bulunabilmektedir. Dubai Turistik Vize başvurusu onaylanan kişilerin vize onay tarihi itibariyle 58 gün içerisinde Dubai sınırları içerisine giriş yapmaları gerekmektedir.

Dubai Turistik Vize Başvuru İşlemleri

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri Turistik Vize başvuru işlemleri online olarak gerçekleştirilmektedir. Dubai Turist Vizesi başvurusu aşamasında başvuru sahiplerinin talep edilen evrakları tarayarak Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) e-vize sistemine yüklemeleri gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin Dubai online vize başvurusunda e-posta adreslerini belirterek evraklarını eklemeleri şartı aranmaktadır. Talep edilen gerekli evrakların eksiksiz olarak sisteme yüklenmesi halinde vize başvurusu işleme alınmaktadır.

Dubai Turist Vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu tarafından doğrudan kabul edilmemektedir. Turistik amaçlı Dubai vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin konsolosluğa bağlı Göçmenlik Ofisi veya Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ile turizm ve seyahat acentaları aracılığıyla işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kısa Süreli Dubai Turistik Vize

Kısa Süreli Dubai Turistik Vize başvurusunda başvuru sahipleri seyahat sıklığına ilişkin talepleri doğrultusunda tek giriş veya çok giriş hakkı doğrultusunda vize sahibi olabilmektedir. Kısa Süreli ve Tek Giriş Dubai Turist Vizesi sahipleri Dubai sınırları içerisinde 30 gün ikamet hakkına sahip olmaktadır. Ancak seyahat süresi 28 gün ile sınırlı tutulmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu tarafından uygun görülen seyahat süresinin aşılması halinde para cezası yaptırımı uygulanmaktadır.

Uzun Süreli Dubai Turistik Vize

Uzun Süreli Dubai Turistik Vize başvurusunda başvuru sahipleri seyahat sıklığına ilişkin talepleri doğrultusunda tek giriş veya çok giriş hakkı doğrultusunda vize sahibi olabilmektedir. Uzun Süreli Turistik gezi amaçlı Dubai vizesi ile Dubai sınırları içerisinde 90 gün konaklama hakkı tanınmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu tarafından uygun görülen seyahat süresinin aşılması halinde para cezası yaptırımı uygulanmaktadır.

Dubai Turistik Vizesi Gerekli Evrakları

Dubai Turistik Vize başvurusu Dubai Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Dubai online vize başvuru aşamasından gerekli evrakların taratılarak Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) e-vize sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Başvuru işleminin doğru ve eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi halinde vize işlemleri başlamış kabul edilmektedir.

Dubai Turist Vizesi başvurusunda talep edilen evraklar aşağıda sıralandığı gibidir.

  • Renkli olarak taranmış Nüfus Cüzdanı
  • Renki olarak taranmış Pasaport (Başvuru aşamasında ibraz edilecek pasaportun 10 yıldan eski olmaması ve herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olması şartı aranmaktadır.)
  • Dubai vize işlemleri için ödenen vize ücretine ait Banka Dekontu
  • Renki olarak taranmış T.C. Oturum Belgesi (yabancı pasaport sahiplerinden talep edilmektedir.)

Dubai Turistik Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dubai turistik vize başvurusunda Dubai Konsolosluğundan randevu almak gerekir mi?

Dubai turistik vizesi başvuruları online olarak gerçekleştirilmektedir. Dubai vize başvuru işlemleri Dubai Göçmenlik Ofisi üzerinden işlem yapılmaktadır. Başvuru aşamasında talep edilen evrakların e-vize sistemine yüklenmesi ile birlikte online başvuru gerçekleştirilmiştir olmaktadır. Başvuru işlemleri sırasında doğrudan başvuru kabul edilmemesi nedeniyle Dubai Konsolosluğu vize randevusu alınmamaktadır.

Dubai turistik vizesi kaç günde çıkar?

Dubai vize kaç günde çıkar, Dubai vizesi sonuçlanma süresi ne kadardır soruları Dubai vize başvuru aşamasında en çok yöneltilen sorulardan biridir. Dubai Turistik Vize başvuru değerlendirme ve sonuçlandırma işlemleri başvuru tarihi itibariyle ortalama 48-72 saat aralığında gerçekleştirilmektedir. Dubai vize başvurusunun konsolosluk yoğunluğu, resmi tatil veya başvuru sahibinden ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda ortalamadan daha uzun sürede sonuçlandığı görülebilmektedir. Dubai vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin resmi tatilleri göz önünde bulundurarak başvuru yapması ve talep edilen evrakları eksiksiz olarak ibraz etmesi sonuçlanma aşamasında vakit kaybetmemek açısından oldukça önem arz etmektedir.

Dubai vize randevu alınmalı mı? Dubai turistik vize başvurusunu şahsen bulunmama gerek olmadan yapabilir miyim?

Dubai vize randevu alınmadan başvuru işlemleri online olarakyürütülebilmektedir.

Dubai Bordo Pasaport sahibi T.C. vatandaşlarından vize talep etmekle birlikte Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahibi T.C. vatandaşlarını 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize zorunluluğundan muaf tutmaktadır. Umuma Mahsus Pasaport sahipleri Dubai vize başvurularını yetkili acentalar aracılığıyla şahsen bulunma zorunluluğu olmadan gerçekleştirebilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurularını online olarak kabul etmektedir. Dubai elektronik vize (e-vize) başvuruları gerekli evrakların sisteme yüklenmesi ile online olarak gerçekleştirilmektedir.

Dubai turistik vizesi işlemlerinde parmak izin verilmesi zorunlu mu?

Dubai Göçmenlik Ofisi üzerinden online olarak yapılan Dubai e vize başvurularında başvuru sonucu e-posta aracılığıyla iletilmektedir. Dubai vize işlemleri işlemleri sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması neden parmak izi ibrazı şartı aranmaktadır. Dubai vize başvurusunun olumlu sonuçlanması ve başvuru sahibinin Dubai elektronik vizesi (e-vize) sahibi olarak ülkeye giriş yapması ile birlikte göz taraması yapılmaktadır.

Dubai turistik vizesi Antalya ve İzmir illerinden gerçekleştirilebilir mi? İkamet edilen yer ile başvuru yapacağım yer değişiklik gösterebilir mi?

Dubai turistik vize başvurusu ikamet fark etmeksizin Türkiye sınırları içerisindeki tüm illerinden Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Dubai turist vizesi başvurumu seyahatten ne kadar önce yapmalıyım?

Dubai turistik vize başvurusu planlanan seyahat tarihinden en fazla 1 ay önce yapılabilmektedir. Dubai sınırları içerisine turistik ziyareti amacı ile seyahat edecek T.C. vatandaşları ve Türkiye'de oturum izni olan yabancı uyruklu vatandaşların seyahat tarihine en az 1 hafta kala başvuru işlemlerini bitirmiş olmaları tavsiye edilmektedir. Dubai turistik vizesinin onay tarihinden sonra 58 gün geçerliliği olmaktadır. Başvuru sahiplerinin belirtilen süreyi göz önünde bulundurarak işlemlerini gerçekleştirmeleri oldukça önem arz etmektedir.

Dubai turistik vizesi başvurusunda pasaport süresi ne kadar olmalıdır?

Turistik amaç doğrultusunda Dubai seyahati gerçekleştirecek vize başvuru sahiplerinin seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği olan pasaport ile işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Türkiye sınırları içerisinden Dubai vize başvurusunda bulunacak yabancı ülke vatandaşlarının T.C. oturum izni sahibi olması gerekmektedir. Bu aşamada vize başvuru sahiplerinin seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği olan pasaport ve oturum izinlerini ibraz etmeleri gerekmektedir.

Dubai turist vizesi başvurularında uçak veya otel rezervasyonu satın alınması zorunlu mudur? Rezervasyon düştüğünde konsolosluk başvuruyu reddeder mi?

Dubai turistik amaçlı vize başvurusunda başvuru sahiplerinin gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonlarını sunmaları gerekmektedir. Dubai Göçmenlik Ofisi uçak bileti rezervasyonlarını kontrol etme yetkisine sahiptir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin rezerve ettikleri biletleri satın alması oldukça önem arz etmektedir.

Dubai turist vizesi ücreti nedir? Kimlerden vize ücreti alınmaz?

Dubai vize ücretleri başvuru yapılacak vize türüne ve ülke sınırları içerisinde geçirilecek ikamet süresine ve giriş hakkına göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli turistik vize ücretleri 119 - 225 USD arasında değişiklik göstermektedir. Başvuru sahibinin vize işlemlerine başlamadan önce seyahat planına uygun olan vize ücretini teyit etmesi oldukça önem arz etmektedir.

AB vatandaşı ile evli olan kişiler Dubai turistik gezileri için nasıl vize alır?

Dubai seyahatleri için AB vatandaşlarının vize sahibi olmaları zorunlulukları bulunmamaktadır. AB vatandaşı ile evli olan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerinin Dubai ziyaretleri öncesinde vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Dubai turistik vizesi başvurusunda evlenme sebebiyle soyismim değişti, pasaportumda eski soyadım ile vize başvurusunda bulunabilir miyim?

Dubai vize başvuru aşamasında ibraz edilen tüm evrakların tutarlı olması şartı aranmaktadır. Vize başvuru işlemleri öncesinde yeni pasaport başvurusu yapılması gerekmektedir. Pasaport, nüfus cüzdanı, uçak rezervasyonu ve ibraz edilen tüm evraklar üzerindeki isim ve soyisim bilgilerinin aynı olması oldukça önem arz etmektedir.