Dubai Turistik Vize İşlemleri Hakkında

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’ne bağlı Dubai Emirliği’ne turistik amaçlı seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Dubai Turistik vizesi için vize başvurusu yapmalıdır. Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai Emirliği’ne Turistik amaçlı yapacakları seyahatler için Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye arasında vize anlaşmasına göre Dubai Turistik vizesi işlemlerine tabi tutulmazlar. Ancak bu durum 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatler için geçerlidir. Dubai/Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’ye Turistik amaçla yani gezi, eğlence, tatil gibi sebeplerle seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Kısa Süreli Dubai Turistik Vizesi ve Uzun süreli Dubai Turistik Vizesi olmak üzere iki çeşit Dubai Turistik Vizesi uygulaması bulunmaktadır.

Bu vize çeşitlerinden herhangi birine başvuru yapan kişiler Dubai Emirliği’ne gerçekleştirecekleri seyahatlerin sıklığına göre tek girişli ya da çok girişli Dubai Turistik Vizesi almakla mükelleftir. Dubai Turistik Vizesi başvurusunda bulunan kişiler vizenin onaylandığı tarihten itibaren 58 gün içerisinde ülkeye giriş yapmalıdır.

Kısa Süreli Dubai Turistik Vizesi: Bu vize türü tek girişli ve çok girişli olmak üzere iki çeşit seyahat olanağı sağlamaktadır. Vize sahibine Dubai’de toplam 30 gün konaklama hakkı sağlayan bu vizeyi uzatma işlemi yapmak için vizenizin süresi sona ermeden 7 gün önce bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ancak Birleşik Arap Emirlikleri kısa süreli Dubai Turistik Vizesi sahibi kişilerin seyahatlerini 28 günün sonunda tamamlamasını talep etmektedir. Eğer kişilerin vizesi çok girişli ise, Dubai Turistik Vizesinin geçerliliği süresince yapılacak tüm seyahatler için toplam 28 gün konaklama kuralını aşmamalıdır. Dubai Turistik Vize uzatma işlemi yapmak için vizenizin süresi sona ermeden 7 gün önce bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Uzun Süreli Dubai Turistik Vizesi: Bu vize türü de kısa süreli Dubai Turistik Vizesi gibi tek girişli ve çok girişli olmak üzere iki türde seyahat hakkı sağlar. Uzun süreli Dubai Turistik Vizesi başvurusunda bulunan kişiler Dubai’de toplam 90 gün konaklama hakkına sahip olurlar. Dubai vize uzatma işlemi yapmak için vizenizin süresi sona ermeden 7 gün önce bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Dubai vizesi almış olmak, vizeyi alan kişinin Dubai’ye giriş yapmasını garanti etmemektedir. Dubai sınır girişlerinde görevli olan memur ve polisler Dubai girişlerine izin vermeme hakkına sahiptir.

Dubai Konsolosluğu Turistik Vize Gerekli Evraklar

Dubai vizesi online başvuru yapılarak alınan bir e-vizedir. Dubai turistik e-vizesi için beyan etmeleri gerekli olan evrakları renkli olarak taratıp Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) e-vize sistemine yükleyerek vize başvurusunda bulunabilirler.

  • Renkli olarak taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi. Her başvuru sahibi nüfus cüzdanlarının fotokopisini evraklar arasına eklemelidir.
  • Renkli olarak taranmış pasaport fotokopisi. Dubai vizesi başvurusunda kullanılacak olan pasaportun resimli, kimlik bilgilerinin olduğu sayfanın renkli taranmış olması gerekmektedir. 10 yıldan eski ve deforme olmuş pasaportlarla yapılan başvurular, Dubai Konsolosluğu tarafından işleme alınsa dahi, yırtılma eskime ve tahribat görmüş pasaportların sınırdan geri çevrilme riski bulunmaktadır.
  • Dubai vize işlemleri için ödenen banka dekontu.
  • Renkli olarak taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için geçerlidir)​

Dubai Turistik Vize Başvuru İşlemleri

Dubai Turistik Vizesi e-vize özelliği taşımaktadır. Vize başvurusunda bulunacak kişiler, Dubai Turistik Vizesi için ibraz etmeleri gereken evraklarını taratıp Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) e-vize sistemine yükleyerek vize başvurusu yapabilirler. Dubai Turistik vizesi için online başvuru yapacak kişiler BAE sistemine kişisel e-mail adreslerini tanıtıp gerekli evrak yüklemesi yapmalıdır. Eğer evraklar doğru taratılıp sisteme yüklendiği takdirde başvuru işleme alınacaktır.

Dubai Turistik Vizesi konusunda yapılan birebir başvurular Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Dolayısıyla, Dubai Turistik Vizesi başvurusu yapacak kişiler başvurularını konsolosluğa bağlı Göçmenlik Ofisi’ne ya da Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ile Turizm veya Seyahat Acentelerine yapmalıdır.

Dubai Vize Kaç Günde Çıkar?

Dubai vize kaç günde çıkar, Dubai vizesi sonuçlanma süresi ne kadar soruları BAE'ye ziyaret edenlerin en çok merak ettiği sorulardan biridir. Dubai Turistik Vize başvurusu yapan kişilerin işlemlerinin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması işlemleri genel olarak başvuru tarihinden itibaren 48-72 saat içinde gerçekleşmektedir. Ancak vize başvurusunun Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye resmi tatil günlerine denk gelmesi süreçle ilgili aksamalara sebep olabilmektedir. Dolayısıyla Dubai Turistik Vizesi için başvuru yapacak kişiler, Cuma ve Cumartesi günlerinin resmi tatili olduğunu ve diğer resmi tatilleri göz önünde bulundurarak başvurularını olabildiğince erken tarihte yapmalıdır.

DUBAİ TURİSTİK VİZESİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

1. Dubai turistik vize başvurularında Dubai Konsolosluğu’ndan randevu almak zorunlu mudur?

Dubai’ye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturumu olan yabancı pasaport sahipleri vize alarak Dubai’ye seyahat edebilirler. Dubai turistik vize başvurusu online olarak yapılan elektronik bir vize çeşididir. Dubai vize başvurusuna Dubai Göçmenlik bürosu üzerinden işlem yapılmaktadır.

Dubai vize başvurunuzda sizden istenen evrakları sistem üzerinden e-mail ortamında göndermeniz yeterli olup vize başvurunuz Dubai göçmenlik ofisi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Dubai vizesi başvuru işlemi Dubai Göçmenlik Bürosu’ndan elektronik olarak yapıldığı için Dubai Konsolosluğu’ndan randevu alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

2. Dubai vize başvurumu randevuya şahsen gelmeme gerek kalmadan yapabilir miyim?

Dubai bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize talep etmekte olup hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar seyahatlerinde Dubai vizesinden muaftırlar. Dubai vize başvurunuzu yetkili acenteler aracılığı ile başvuruya şahsen gelmenize gerek kalmadan online olarak yapabilirsiniz.

Dubai elektronik vizesi (e-vize) Dubai Göçmenlik ofisi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Dubai vize başvurusuna şahsen gelmeniz gerek kalmadan vize başvurunuzu yapabilirsiniz .

3. Dubai turistik vize işlemlerinde parmak izi ibrazı zorunlu mu?

Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Dubai turistik vizesi için vize başvurusunu online olarak Dubai Göçmenlik Ofisi üzerinden yapabilirler. Dubai turistik vizesi, elektronik olarak (e-vize) başvurusu Dubai yapılmakta olup vizeniz tarafınıza e-mail ortamında iletilmektedir.

Dubai turistik vize işlemlerinde vize başvurusuna şahsen gelmediğiniz için parmak izi ibrazınıza gerek olmamaktadır. Dubai vizesi elektronik vize (e-vize) olup Dubai’ye giriş yapıldıktan sonra havaalanında göz taraması yapılmaktadır.

4. Dubai turistik vizesi kaç günde çıkar?

Dubai turistik vizesi başvurusu yapmak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de çalışma ve oturum izni olan kişilerin Dubai turistik vize başvuruları, Dubai Göçmenlik Ofisi  tarafından online olarak işleme alındıktan sonra Cuma – Cumartesi günleri Dubai Konsolosluğu’nun resmi tatilleri hariç 72-96 saat içinde sonuçlanmaktadır.

Dubai vizeniz, Dubai güvenlik departmanında soruşturmaya alınırsa vizenizin çıkma süresi uzamakta olup Dubai turistik vize başvurunuzda evraklarınızın tutarsızlığı, daha önceki Dubai seyahatinizle ilgili olarak fazla kalmanız durumunda veya Dubai geçerli oturumunuzun olma durumunda vize süreniz uzamaktadır.

5. Dubai vizesi başvurumu İzmir’den, Edirne’den veya Antalya’dan gerçekleştirebilir miyim? İkamet edilen yerle başvuru yapacağım yer değişiklik gösterir mi?

Dubai’ye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları, Dubai turistik vize başvurusunu tüm Türkiye’den online olarak başvuruda bulunabilirler. Dubai turistik vize başvurusu için İzmir, Edirne veya Antalya’dan vize başvurunuzu ikamet farkı olmadan online olarak vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

6. VIP Başvuru ile Dubai vize işlemlerini hızlandırabilir miyim?

Dubai’ye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de çalışma ve oturum belgesi olan yabancı pasaport sahibi kişilerin Dubai turistik vize başvurularında vize işlemleri Dubai Göçmenlik Ofisi’nden (e-vize) online olarak yapılmaktadır.

Dubai turistik vize başvuruları vize başvurunuz işleme alındıktan sonra Cuma-Cumartesi ve resmi tatiller haricinde 72-96 saat içinde sonuçlanmaktadır. Dubai turistik vize başvurularında Dubai Vip vize başvurusu hizmeti bulunmamaktadır.

7. Dubai turistik vize başvurumu seyahatten ne kadar süre önce yapmalıyım?

Dubai turistik vize başvurusu yapmak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve oturum izni olan yabancı pasaport sahibi vatandaşlar Dubai vize başvurularını seyahatlerinden en fazla 1 ay öncesinden vize başvurusunu yapabilirler. Dubai’ye turistik seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de otumu olan yabancı pasaport sahibi kişiler en az 1 hafta öncesinden Dubai turistik vize başvurusu yapmaları tavsiye edilmektedir.

Dubai turistik vizesi çıktıktan sonra 58 gün geçerliliği olan vizedir. Dubai turistik vizesine başvuru yapılırken geçerlilik süresine dikkat edilmesi gerekmektedir.

8 .Dubai turistik vizesi için pasaport süresi ne olmalıdır?

Dubai turistik vize başvurusu yapmak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize başvurusu yapmadan önce pasaport sürelerinin seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin olduğunu kontrol etmeleri gerekmektedir.

Türkiye’de oturum veya çalışma izni olan yabancı pasaport sahibi vatandaşların Dubai turistik vize başvurusu yapmadan önce Dubai dönüş tarihinden itibaren pasaport ve oturum izinlerinin en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir.

9. Dubai turistik vize başvurularında uçak veya otel rezervasyonu satın alınması zorunlu mudur? Rezervasyon düştüğü zaman konsolosluk ret verebilir mi?

Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturumu olan yabancı pasaport sahibi vatandaşlar Dubai turistik vize başvurularında Emirates gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonunu sunmak durumundadırlar. Dubai turistik vize başvurularını Dubai Konsolosluğu’ndan değil, Dubai Göçmenlik Ofisi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Dubai Göçmenlik Ofisi uçak bileti rezervasyonlarınızı kontrol etme yetkisine sahip olup bilet rezervasyonlarınızı satın almanız uygun olacaktır aynı zamanda Dubai Konsolosluğu’ndan teyit etmeniz tavsiye edilmektedir.

10. Dubai vizesi işlemlerinde isim ve soyadı değişikliğinde eski isim ve soyadımın bulunduğu pasaportu kullanabilir miyim?

Dubai turistik vize başvurusu yapmak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturumu olan yabancı pasaport sahibi vatandaşların Dubai turistik vize başvurularında pasaport ve kimliklerindeki isimlerinin aynı olması gerekmektedir.

Dubai vize başvurusu yapan kişilerin vize başvurularında istenen evrakların tutarlı olması gerekmektedir. Pasaporttaki isim ve soy isimle uçak biletinizin uyumlu olması gerekmektedir. Dubai turistik vize başvurularında vizeniz pasaportta yazıldığı gibi online başvuru yapılmakta olup tam ismin yazılması gerekmektedir.

11.Dubai turistik vize ücreti nedir? Kimlerden vize ücreti alınmaz?

Dubai’ye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de en az 6 ay geçerli oturumu olan yabancı pasaport sahiplerine Dubai turistik vize işlem ücreti kişi başı 93 USD’dır. Dubai turistik vize ödemesini, Dubai başvuru merkezine online olarak yatırabilirsiniz.

Dubai’ye seyahat etmek isteyen Avrupa Birliği vatandaşları Dubai’ye vize almadan seyahat etmekte olup Dubai vize ücreti ödemelerine gerek olmamaktadır. Dubai turistik vize başvurularında yaş ayırımı veya herhangi bir ücret indirimi yapmadan tam ücret talep etmektedir.

12. Dubai vize başvurumu daha kolay nasıl yapabilirim.

Dubai turistik vize başvurusu için bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları seyahat dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği olan pasaport, önlü arkalı kimlik fotokopiniz, 1 adet 4x5,5cm ölçülerinde güncel vesikalık fotoğraf, Emirates gidiş-dönüş uçak bilet rezervasyonunuz ve Dubai vize başvuru formu ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Dubai turistik vize başvurunuzu sistem üzerinden elektronikk ortamda online olarak yapabilirsiniz. Dubai Konsolosluğu vize başvurunuz için sizden başka bir ek evrak talebinde bulunulabilir.

13. Dubai Konsolosluğu hangi durumlarda vize mülakatına çağırır?

Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişiler bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Dubai vizesine Türkiye’den başvuru yapacak olan yabancı pasaport sahipleri  Dubai turistik vize başvurularını yetkili acenteler aracılığı ile Dubai göçmenlik Ofisi üzerinden online (e-vize ) olarak başvuru yapılmaktadır.

Dubai turistik vize başvurusunun onayı Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından onaylanmaktadır. Dubai turistik vize işlemleri Dubai Göçmenlik Bürosu tarafından onayladığı için Dubai Konsolosluğu vize mülakatına çağırmamaktadır. Bu nedenle Dubai turistik vize başvurunuzu tam ve doğru olması gerekmektedir. Aksi takdirde Dubai vizeniz ret ile sonuçlanabilir.

14. AB vatandaşı ile evli olanlar nasıl Dubai turistik vizesi alır?

Dubai’ye seyahat etmek isteyen AB vatandaşı olan pasaport sahipleri Dubai’ye vizesiz giriş yapabilirler. AB vatandaşı ile evli olan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve AB vatandaşı ile evli olan yabancı pasaport sahibi, Türkiye’de oturum ve çalışma izni olan yabancıların Dubai Turistik vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Dubai turistik vize başvurusu yapmak isteyen AB vatandaşı ile evli olan kişilerin vize başvurusu için yetkili acentelerin tarafınızdan istediği belgeleri hazırlamaları gerekmekte olup bu kişilere normal vize prosedürü üzerinden işlem yapılmaktadır.

15.Vizeyi doğru kullanmak ne demektir? Dubai’ de en fazla kaç gün kalabilirim?

Dubai’ye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturumu olan yabancı pasaport sahibi vatandaşlar vize başvurularını ihtiyaç duydukları vize türlerinden birini seçerek yapabilirler. Dubai vizesi çıktığı tarihten itibaren 58 gün geçerliliği olan, vize türüne göre 30 gün tek girişli, 90 gün tek girişli, 30 gün çok girişli ve 90 gün çok girişli, 48 saatlik tek girişli ya da 96 saatli tek girişli bir vizedir.

Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişiler Dubai’ye giriş yaptıktan sonra aldığı vize türüne göre kalma hakkına sahiptir. Dubai vizenizi vize sürelerinize dikkat ederek kullanmanız gerekmektedir. Dubai Göçmenlik Ofisi, vize süresini geçiren kişiler hakkında cezai işlem uygulamakta olup Dubai’den çıkış yaptığınızda sizden fazla kaldığınız süre kadar para cezası kesmektedir.  Kalış süresini geçiren kişiler hakkında Dubai Göçmenlik Bürosu’na kaçak olduğu rapor edilir ve bir dahaki Dubai vize başvurusunda ret alma olasılığı da bulunmaktadır.

16. Uzun süreli turistik vize başvurusu nasıl yapılır?

Dubai’ye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Dubai’ye kısa süreli 30 gün çok girişli, uzun süreli 90 gün çok girişli ve 90 gün tek girişli vize başvurusunda bulunabilirler. Dubai 30 gün çok girişli uzun süreli vize başvurunuz için sizden istenen evraklara ek olarak vize başvuru ücreti farklılığı bulunmaktadır. Dubai turistik seyahat için 90 gün tek girişli ve 90 gün çok girişli turistik vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

17. Çok girişli Dubai vizesi almak için ne yapılmalıdır?

Dubai’ye uzun süreli çok girişli vize almak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları, Dubai turistik vize başvurusu için pasaportlarının resimli olan ön kısmının renkli fotokopisi, önlü arkalı kimlik fotokopisi, 1 adet 4x5,5cm ebatlarında arka fonu beyaz güncel biometrik fotoğraf,  Emirates gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu ile birlikte 90 gün çok girişli Dubai turistik vize ücretini Dubai Göçmenlik Bürosu’nun yetkilendirdiği başvuru merkezi ve acenteler aracılığı ile vize başvurularını yapabilirler.

Dubai turistik vizesi için en fazla alabileceğiniz vize başvurusu 90 gün multi çok giriş-çıkışlı turistik vizedir. 90 gün çok girişli multi vize çıktığı tarihten itibaren 58 gün  geçerliliği olup ilk giriş tarihinden sonra 90 gün kalma hakkı tanıyan multi vizedir. 90 gün kalışlı çok girişli Dubai turistik vize başvurunuzu Dubai’ye ilk giriş tarihinizden itibaren giriş kaşenizi vize başvurusu yapmış olduğunuz acentenize iletmeniz gerekmekte olup bu vizeyle giriş tarihinden itibaren 90 gün çok girişli kalma hakkınız bulunmaktadır.

18. Dubai Konsolosluğu vize departmanından vize alındıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Dubai’ye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturumu olan yabancı pasaport sahibi vatandaşlar Dubai turistik vize başvuruları sonuçlandıktan sonra vizenin çıktığı tarihten itibaren geçerliliği başlamış olur ve vizenizin geçerliliği (2 ay) 58 gündür.

Dubai’ye seyahat tarihinizi bu tarih aralığına göre ayarlamanız gerekmekte olup 58 gün (2 ay) içerisinde seyahat etmeniz gerekmektedir. Dubai turistik vize başvurunuzun kalış süresi vize çeşidinize göre değişmekte olup 90 gün multi, 30 gün multi, 90 gün tek girişli ve 30 gün tek girişli olarak değişmektedir. Dubai turistik vizeniz Dubai’ye giriş yaptığınız ilk günden itibaren sayılmaya başlamaktadır.

19. Dubai sınırdan ülkeye giriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Dubai turistik vize başvurusunda bulunan kişilerin Dubai’ye seyahat ettikten sonra dikkat etmesi gereken bazı kurallar vardır. Dubai vizenizin kalış süresi vize tipine göre değişmekte olup vizenizin geçerlilik süresi 58 gündür (2 ay). Dubai vizeniz ülkeye giriş yaptığınız andan itibaren başlar, vizenizin kalış süresi tek girişli turistik vize 30 gün, çok girişli 90 gün multi, 90 gün tek girişli olarak değişmektedir.

Kalış süresini geçiren kişiler hakkında Dubai Göçmenlik Ofisi cezai işlem uygulamaktadır, kişi göçmenlik ofisine kaçak rapor edilir. Kişi bir sonraki Dubai turistik vize başvurusuna ret alma olasılığını yükseltmiş olur. Dubai turistik vize başvurunuz çıktığı tarihten itibaren başlamakta olup vize süreniz uzatılamamaktadır. Dubai turistik vizenizi online olarak aldıktan sonra dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz ile birlikte Dubai’ye seyahat etmeniz gerekmektedir.

20. Dubai’den vize reddi aldım. İtiraz hakkım var mıdır? Tekrar ne zaman başvuru yapabilirim?

Dubai turistik vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturumu olan yabancı pasaport sahibi kişiler başvurularını yetkili başvuru merkezleri aracılığı ile Dubai Göçmenlik Ofisi üzerinden yapabilirler. Dubai turistik vize başvurularında kişinin ret alma sebepleri şunlardır.

  1. Daha önceki  Dubai seyahatinizde ülke topraklarından kalış sürenizi aşma durumunda Dubai Göçmenlik Ofisi sizi kaçak olarak rapor eder ve bir sonraki vize başvurunuzda ret alma olasılığınız yükselir.
  2. Dubai’de kısa süreli veya uzun süreli geçerli oturumunuz varsa Dubai turistik vize başvurusu yaptığınızda Dubai Göçmenlik Ofisi sizin oturumunuzu sistemde gördüğü için vize başvurunuzu ret olarak karar verir.
  3. Geçerli Dubai turistik vizeniz varken yeni bir vize başvurusu yapmanız durumunda vize başvurunuz ret olur.
  4. Dubai turistik vize başvurunuzu yaptıktan sonra işlemde olan vize başvurunuz üzerine tekrar vize başvurusu yapma durumunuzda da her iki vizeniz ret olarak sonuçlanır.
  5. Daha önceki Dubai turistik vize seyahatinizde Dubai Göçmenlik Ofisi  vize çıkış kaşenizi sistemde görmediği zaman da vize başvurunuz ret  ile sonuçlanmaktadır.

Yukarıdaki sebeplerden dolayı ret alma durumunda Dubai turistik vize başvurunuz Dubai göçmenlik ofisi üzerinden mail ortamında gönderildiği için itiraz etme hakkınız bulunmamaktadır. Dubai turistik vize başvurunuzu tekrar yapma hakkınız bulunmaktadır.

21. Dubai Konsolosluğu’ndan vize reddi alırsam ödediğim ücretin geri iadesi olur mu?

Dubai turistik vize başvurusu Dubai Göçmenlik Ofisi’nden online olarak yapılmaktadır. Dubai turistik vize başvurunuz yetkili acenteler üzerinden işleme alınmakta olup sizden istenen evraklarla beraber vize ücretini ödemeniz istenmektedir. Vize ücreti Dubai Göçmenlik Ofisi’ne sistem üzerinden nakit olarak ödenmektedir. Dubai turistik vize başvurunuzun ret olması durumunda Dubai vize ücreti iadesi Dubai Göçmenlik Ofisi’nden yapılmamaktadır.

22. 18 yaş altı çocuğumuzla seyahat edeceğiz. Hem anne hem de babanın muvafakatame çıkarması gerekiyor mu?

Dubai’ye turistik amaçla seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Dubai’ye vizesiz olarak giriş yapan Türk vatandaşlarının Dubai’ye anne, baba ve çocukları ile birlikte gitmeleri durumunda 18 yaş altı çocukları için noter onaylı orijinal muhafakatname almaları gerekmektedir.

Dubai’ye sadece anne veya babası ile seyahat edecek olan 18 yaş altı çocuklardan Dubai’ye seyahat etmeyen kişi tarafından yurtdışına çıkmasına engel olmadığını belirten noter onaylı orijinal muhafakatname almaları gerekmektedir. Dubai’ye seyahatlerinde pasaport kontrollerinde kendilerinden bu evrak talep edilmektedir.

23. İşimden yeni ayrıldım, şirket evraklarım başvuruda geçerli olur mu?

Dubai turistik vize başvurusu yapmak isteyen bordo pasaport sahibi ve Türkiye’de oturum sahibi olan yabancı pasaport sahibi kişilerden vize başvurularında dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, önlü arkalı kimlik fotokopisi,1 adet 4x5,5cm ebatlarında arka fonu beyaz güncel biometrik fotoğraf ve Emirates uçak bileti ile birlikte Dubai turistik vize başvurusu yapılmakta olup başvuruda işten ayrılma durumunda şirket evrakları talep edilmemektedir.

24. Yeni işe girdim iş evraklarımda eksiklik var, başvurum kabul olur mu?

Dubai turistik vize başvurusu yapmak isteyen bordo pasaport sahibi ve Türkiye’de oturum sahibi olan yabancı pasaport sahibi kişilerden dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, önlü arkalı kimlik fotokopisi, ve 1 adet 4x5,5cm ebatlarında güncel biometrik fotoğraf, Emirates uçak bileti ile birlikte Dubai turistik vize başvurusu yapılmaktadır. İşten ayrılmanızın vize başvurusuna bir etkisi bulunmamaktadır. Sizden şirket evrakları talep edilmemektedir.

25. Türkiye’de oturumu olan  yapancı pasaport sahibi vatandaşlar Dubai vize başvurusu yapabilirler mi ?

Türkiye’den Dubai’ye seyahat etmek isteyen pasaport sahiplerinin Dubai’ye seyahat etmeleri için Dubai’den dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği pasaportları olması gerekmektedir. Türkiye’de ikamet eden oturum ve çalışma izni olan yabancı pasaport sahibi AB vatandaşı kişilerin Dubai seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur.

Dubai’ye seyahat etmek isteyen ve Türkiye’de oturumu olan İran, Irak, Afganistan, Filistin, Suriye, Tunus, Lübnan pasaport sahipleri vize başvurularını kendi ülkelerinden yapmaları gerekmektedir.

26. Dubai transit vize nedir? Kimler Dubai transit vize alabilirler?

Dubai T.C. Hizmet Pasaportu (Gri), Hususi Pasaport (Yeşil) ve Diplomatik Pasaport (Siyah) hamilleri, Dubai’ye olan seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak konaklamalarında Dubai vizesinden muaftırlar. Dubai üzerinden başka bir ülkeye transit vize almak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları 24 saate kadar Dubai’de havalimanından çıkmamak şartı ile transit vizeye ihtiyaçları bulunmamaktadır.

24 saatin üzerinde olan transit uçuşlarda bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları 96 saatlik transit vize almak durumundadırlar. Dubai transit vize almanız için Dubai üzerinden seyahat ettiğiniz 3 ayaklı uçak bileti rezervasyonunuzu vize başvurusu sırasında sunmanız gerekmektedir.

27. Dubai’den alacağım vize ile Abu Dabi veya diğer emirliklere seyahat edebilir miyim?

Dubai turistik vize başvurusu yapan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları almış oldukları Dubai turistik vizesi ile vizenin çıktığı tarih itibariyle 60 gün (2 ay) içerisinde vizelerini kullanmaları gerekmektedir.

Dubai vizeniz ile ülkeye giriş yaptıktan sonra 30 gün kalma hakkınız bulunmaktadır. Sahip olduğunuz Dubai vizesi ile geçerli tarihler arasında Birleşik Arap Emirliği’ne ait 7 Emirliğe Dubai, Abu Dhabi, Acman, Fuceyre, Resu’l Hayme, Sarika, Ummul-Kayveyn’ne seyahat edebilir veya emirlikler arası seyahat edebilirsiniz

28. Pasaportumu üçüncü şahıslar alabilir mi?

Dubai vizesi, Dubai Göçmenlik Ofisi üzerinden online başvuru yapılarak alınan bir vizedir. Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişilerin vize başvurusu yapılırken kişilere ait pasaportlarının renkli resimli ön kısmı, önlü arkalı kimlik fotokopisi, 1 adet fotoğraf, vize başvuru formu ve Emirates uçak bileti ile birlikte online olarak elektronik vize başvurusu yapılmakta olup pasaportun aslı vize başvurusunda istenmemektedir. Dubai turistik vizesi tarafınıza e-mail yoluyla ulaştırılır.

29. Dubai turistik vize başvurusunda evlenme sebebiyle soyadım değişti, pasaportumdaki eski soyadımın ile vize başvurusunda bulunabilir miyim ?

Dubai’ye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları evlenme nedeniyle soyadı değişikliğinde Dubai turistik vize başvurusu için evraklarının tutarlı olması gerekmektedir. Pasaportunuzdaki isim soy isimle, kimlik fotokopinizdeki ve uçak rezervasyonunuzdaki isim ve soy isminizin tutarlı olması gerekmektedir. Dubai turistik vize başvurusu yapmadan önce evlilikten dolayı pasaportunuzu değiştirmeniz gerekmektedir.

30. Vize reddi durumunda vize randevusunda verdiğim parmak izinin geçerliliği devam eder mi?

Dubai vize başvurusu Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından online olarak yapılan elektronik bir vizedir. Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından vize başvurunuzda sizden parmak izi talebinde bulunulmamaktadır. Dubai turistik vize başvurunuzun ret olma durumunda Dubai vizesine tekrar başvuru yapma hakkınız bulunmakta olup Dubai Göçmenlik Ofisi sizden parmak izi istememektedir.

 

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.uae-embassy.ae/Embassies/tr