Dubai Vize Uzatma İşlemleri

Dubai sınırları içerisine her geçen gün daha fazla sayıda turistik gezi, ticari ve ziyaret gibi nedenlerle ziyaretçiler seyahat etmektedir. Turistik bölgeleri ile çok fazla ziyaretçi ağırlayan ülke konu ile ilgili olarak ilk sırada yer almaktadır. Dubai seyahatlerinin bazılarında ziyaretçiler Dubai Vize Uzatma İşlemleri gerçekleştirmek durumunda kalabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Dubai seyahati gerçekleştirmek için Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri tarafından çok sayıda vize başvurusu gerçekleştirilmektedir. 

BAE sınırları içerisine seyahat edecek Hususi, Hizmet, Diplomatik (Yeşil, Gri, Siyah) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri izin vize talep edilmemektedir. T.C. sınırları içerisinden gerçekleştirilen başvuruların büyük bir kısmı 30 Günlük Tek Girişli Vize türü iken artan çeşitlilik ile birlikte vize türü başvuruları da değişiklik göstermiştir. 

Dubai Vize Uzatma İşlemleri

Dubai vize türleri aşağıda sıralandığı gibi ülke sınırları içerisine yapılan giriş sayısına ve ikamet edilen gün sayısına göre değişiklik göstermektedir. 

 • Dubai 48 Saatlik Vize
 • Dubai 96 Saatlik Vize
 • Dubai 30 Günlük Tek Girişli Vize
 • Dubai 30 Günlük Çok Girişli Vize
 • Dubai 90 Günlük Tek Girişli Vize
 • Dubai 90 Günlük Çok Girişli Vize 

Dubai Cruise Vizesi 30 Günlük Çok Girişli olarak çeşitlilik göstermektedir. 

Dubai seyahati gerçekleştiren kişiler belirtilen vize sürelerinden daha uzun süre Dubai sınırları içerisinde kalma mecburiyetinde veya istediğinde olabilmektedir. Kişinin seyahatini gerçekleştirdiği vize türünün vize uzatma işlemine imkan tanıyor olması halinde Dubai vize uzatma işlemi için başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Dubai Vize Uzatma İşlemleri 

Dubai seyahati sırasında sahip olunan vize süresinin uzatılabilmesi için süre bitimine en az 7 gün kala vize uzatma işlemi için başvuruda bulunulması gerekmektedir. Vize uzatma işlemlerini başlatmak için Dubai sınırları içerisinden çıkış yapılmaması gerekmektedir. Dubai vizesi işlemler sonunda 30 gün uzatılmaktadır. Vize uzatma işleminin gerçekleştirilebilmesi için sahip olunan vizenin bu işleme uygun olması gerekmektedir. 

Dubai Vize Uzatma İşlemleri

Vize Uzatma İşlemi Uygulanabilecek Dubai Vize Türleri

 • Dubai 30 Günlük Tek Girişli Vize 
 • Dubai 30 Günlük Çok Girişli Vize 
 • Dubai 90 Günlük Tek Girişli Vize
 • Dubai 90 Günlük Çok Girişli Vize 
 • Dubai 30 Günlük Çok Girişli Cruise Vizesi

Dubai vize uzatma işleminin uygulanabileceği bir vize türüne sahip olarak seyahat edilmiş olması halinde başvuru yapılabilmektedir. Dubai seyahatine devam etmek isteyen kişilerin geçerli vize sürelerinin bitimine en az 7 gün kala vize uzatma işlemleri için başvuruda bulunması şartı aranmaktadır. 

Dubai Vize Uzatma İşlemi Gerekli Evrakları 

Dubai vizesi süresinin uzatılma talebi sırasında başvuru aşamasında kullanılan pasaport içerisinde bilgilerin yer aldığı ve geçerli Dubai vizesinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Sahip olunan vizenin uzatma işlemine uygun olması, talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi ve başvurunun olumlu sonuçlanması halinde vize 30 gün süreli olarak uzatılabilmektedir. 

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.uae-embassy.ae/Embassies/tr