Dubai Vize Ücreti

Dubai Vize Ücreti

Dubai vize ücreti Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenmekle birlikte dönemsel olarak konsolosluk tarafından güncellenmektedir. Dubai vize başvurusunda bulunacak kişilerin başvuru işlemlerinin hemen öncesinde güncel Dubai vizesi ücret detaylarını teyit etmesi oldukça önem arz etmektedir. Dubai vize fiyatları başvuru yapılacak vize türüne, seyahat süresine ve ülkeye sınırları içerisine giriş hakkına göre değişiklik göstermektedir.

Dubai Konsolosluğu vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Vize başvuru işlemleri akredite vize başvuru merkezleri ile turizm ve seyahat acentaları aracılığı ile yapılabilmektedir. Bu nedenle vize işlemleri danışmanlık hizmeti için belirlenen ücret vize ücretine dahil edilmektedir. Dubai vize işlemleri öncesinde başvuru yapılacak vize türünün belirlenmesi oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır.

Dubai Vize Ücreti 2021

Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenen Dubai vize ücreti 2021 fiyatlarının güncellenmesi nedeniyle başvuru öncesinde konfirme edilmesi gerekmektedir. Dubai vize başvurusunun herhangi bir nedenden dolayı konsolosluk tarafından vize reddi ile sonuçlandırılması halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Başvuru aşamasında vize reddine neden olabilecek konulara özen gösterilmesi gerekmektedir.

Dubai vize ücreti 2021 konsolosluk tarafından belirlenen güncel ücret detayları aşağıda sıralandığı gibidir. Ücret güncellemeleri nedeniyle başvuru öncesinde vize fiyatlarının teyit edilmesi gerekmektedir.

 • Dubai 30 Günlük Tekli Giriş Vizesi Ücreti : 119 USD
 • Dubai 30 Günlük Çoklu Giriş Vizesi Ücreti : 225 USD
 • Dubai 90 Günlük Tekli Giriş Vizesi Ücreti : 235 USD
 • Dubai 90 Günlük Çift Giriş Vizesi Ücreti : 520 USD
 • Dubai 48 Saatlik Tekli Giriş Vizesi Ücreti : 50 USD
 • 96 Saatlik Tekli Giriş Vizesi Ücreti : 79 USD
 • Dubai Cruise 30 Günlük Çoklu Giriş Vizesi : 115 USD
 • Dubai 24 Saatte Çoklu Giriş Vizesi Ücreti : 260 USD

Yukarıda yer vize ücretleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerli olan fiyatlandırmaları göstermektedir. Türkiye Cumhuriyet Oturum (İkamet) İzni doğrultusunda Türkiye sınırları içerisinden Dubai vize başvurusunda bulunacak yabancı pasaport sahiplerinin başvuru işlemleri öncesinde ödemeleri gereken vize ücret detaylarına Dubai Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden ulaşması gerekmektedir.

Dubai Vize Fiyatları ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

 • Dubai sınırları içerisinde gerçekleştirilecek olan seyahatin amacı vize ücretini etkilememektedir. Dubai vize fiyatları turistik, ticari, ziyaret amaçlı seyahat nedenlerine göre değil başvuru yapılacak vize türüne, seyahat süresine ve giriş hakkına göre belirlenmektedir.
 • Dubai vize başvuru işlemleri sırasında talep edilen vize ücreti peşini, kredi kartı veya eft/havale ödeme seçenekleri ile yatırılabilmektedir.
 • Vize başvuru ücreti herhangi bir nedenden dolayı başvurunun reddedilmesi durumunda iade edilmemektedir. Bu nedenle başvuru aşamasında talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi, başvuru işlemlerinin prosedüre uygun olarak yapılması ve vize başvuru formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması oldukça önem arz etmektedir.
 • Dubai vize ücretleri yaş fark etmeksizin (bebek, çocuk, yetişkin) tüm başvuru sahiplerinden eşit olarak alınmaktadır.
 • Dubai vize başvurusunun işleme alınması için vize ücretinin yatırılmış olması gerekmektedir. Başvuru işlemleri öncesinde seyahat süresi, giriş hakkı ve vize türünün belirlenmesi ve bu vize türüne ait Dubai 2021 vize ücretlerinin teyit edilmesi oldukça önem arz etmektedir.
 • Dubai Express Vize başvuru işlemlerinde fiyat farkı bulunmaktadır. Başvuru işlemlerinin gerçekleştirildiği akredite vize başvuru merkezleri ya da turizm ve seyahat acentalarından express vize ücret detaylarına ulaşılabilmektedir.

Önemli Not: Dubai sınırları içerisine seyahat eden kişilere Dubai Emirliği Göçmenlik Ofisi yetkisi doğrultusunda Dubai Uluslararası Havalimanı içerisinde göz taraması işlemi yapılmaktadır. Göz tarama işlemi gerçekleştirilen kişilerin tarama bankosu üzerinden kredi kartı numarası veya kredi kartı basılı kopyasını ait onay sayfasının çıktısını ibraz etmeleri gerekmektedir. Talep edilen evrakları ibraz etmeyen kişilere 30 AED para cezası yaptırımı uygulanmaktadır.

Dubai Vize Ücreti - Sıkça Sorulan Sorular

Bordo pasaport sahibi türk vatandaşı dubai vize başvurusunda bulunmak zorunda mıdır?

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vize prosedürü kararınca Türkiye Cumhuriyeti Bordo Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin Dubai seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir. Başvuru işlemleri e-vize sistemi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Başvuru sonucu belirtilen elektronik posta adresine gönderilmektedir. Bordo Pasaport sahiplerinin seyahatlerini vize sahibi olarak yapmaları gerekmektedir.

Dubai konsolosluğu vize ücreti başvuru reddedildiğinde iade edilir mi?

Dubai vize ücretleri Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Konsolosluk vize değerlendirmesinin olumsuz olması durumunda başvuru aşamasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Bu nedenle başvuru adımlarının konsolosluğun talep ettiği şekilde gerçekleştirilmiş olması oldukça önem arz etmektedir. Eksik evrak ibraz edilmesi, vize başvuru formunun hatalı doldurulması gibi nedenler vize reddi kararları arasında yer alabilmektedir.

Dubai vizesi Ankara ilinde nereden alınabilmektedir?

Ankara ve çevre illerinde Dubai vizesi başvuruları Ankara Dubai Büyükelçiliği tarafından kabul edilerek değerlendirilmektedir. Başvuru işlemleri konsolosluk randevusu ile değil e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Süreç dahilinde yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri ile başvuru işlemleri tamamlanabilmektedir.

Başvuru işlemleri pegasus dubai vize uçak bileti rezervasyonu olmadan yapılabilir mi?

Dubai vize başvurusunda talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Uçak bileti pegasus dubai vize başvuru aşamasında zorunlu tutulmamaktadır. Seyahat tarihlerine uygun olan firma fark etmeksizin uçak biletlerinin başvuru aşamasında değerlendirmeye sunulması zorunluluğu bulunmaktadır.

Yeşil pasaport sahiplerinin vize dubai sahibi olma zorunluluğu var mıdır?

Dubai seyahati gerçekleştirecek olan Yeşil (Hususi) Pasaport sahiplerinin 180 gün içerisinde 90 ikamet gününü aşmayan Dubai seyahatleri için vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Söz konusu vize muafiyet süresinin aşılacak olması durumunda seyahat amacına uygun olan vize türüne başvuruda bulunulması gerekmektedir.