Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai vize başvuru formu, Dubai Konsolosluğu tarafından vize başvuru sahiplerini tanımak ve seyahat amaçlarını öğrenmek üzere hazırlanmış resmi bir formdur. Dubai vize başvuru işlemlerinin ilk adımını oluşturan formun doldurulması zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru formu içerisinde yer alan sorulara gerçeğe uygun ve eksiksiz yanıtları verilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Dubai Konsolosluğu vize başvuru sahibi ve Dubai seyahati ile ilgili bilgilere başvuru formu formu üzerinden ulaşmaktadır. Form içerisinde yer alan sorulara yanlış veya gerçeğe uygun yanıtlar verilmemesi Dubai Konsolosluğu değerlendirme aşamasında başvurunun ret ile sonuçlandırılmasına neden olabilmektedir. 

Dubai vize başvuru formu içerisinde yer alan sorulara verilen yanıtlar ile ibraz edilen diğer gerekli evraklarda yer alan bilgilerin birbirini desteklemesi gerekmektedir. Başvuru formu ve evraklar arasında tutarsızlık gözlemlenmesi başvuru ret nedenleri arasında yer almaktadır. Dubai vize formunun prosedüre uygun olarak doldurulması değerlendirme aşamasında oldukça önem arz etmektedir. 

Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai Vize Başvuru Formu ile İlgili Bilinmesi Gerekenler 

  • Dubai vize başvuru formu uluslararası prosedürde kullanılan resmi bir belgedir. Bu nedenle belgenin dikkatle doldurulması, başvuru sahibine yöneltilen sorulara eksiksiz, tutarlı ve gerçeğe uygun yanıtlar verilmesi şartı aranmaktadır. Aksi gözlemlenen durumlarda gerçekleştirilen başvuru vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. 
  • Başvuru formu doldurulması aşamasında sorulara eksik veya asılsız yanıtları verilmesi başvurunun reddedilmesi ile birlikte ülkeye giriş-çıkış yapılmasının engellenmesine ve ceza yaptırımı uygulanmasına neden olabilmektedir. Form içerisinde verilen sahte bilgiler suç unsuru özelliği taşımaktadır. 
  • Dubai vize formunun doldurulup imzalanması vize süresi sona ermeden Dubai sınırları içerisinde çıkış yapılacağının taahhüt edilmesi anlamına gelmektedir. Dubai vize başvurusunun onaylanması ülke sınırları içerisine doğrudan giriş yapabilme hakkı tanımamaktadır. Dubai sınırları içerisine giriş izni sınır görevlileri sorumluluğundan verilmektedir. Başvuru formu bu prosedürün kabul edildiğine dair bir içeriğe sahip olarak ibraz edilmektedir. 

Dubai Vize İşlemleri - Başvuru Formu Doldurma Aşaması 

Dubai vize başvuru formu İngilizce veya Arapça dillerinden biri ile doldurulabilmektedir. Başvuru formunun tükenmez kalem ile büyük harflerle ve anlaşılır şekilde doldurulması oldukça önem arz etmektedir. Dubai Konsolosluğu tarafından talep edilen şekilde hazırlanmış olan biyometrik fotoğrafın form üzerindeki ilgili bölüme yerleştirilmesi gerekmektedir. 

Başvuru formunun prosedüre uygun bir şekilde doldurulmasının ardından belgenin en alt kısmında bulunan bölüme imza atılarak işlemin tamamlanması gerekmektedir. Vize başvuru formuna atılacak imza ile pasaport üzerinde bulunan imzanın tutarlı olması değerlendirme aşamasında göz önünde bulundurulmaktadır. Dubai vize işlemleri sırasında ibraz edilecek tüm imzaların tutarlı olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. 

Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai Vize Başvuru Formu 

Dubai Konsolosluğu tarafından hazırlanan vize başvuru formuna yukarıda yer alan adresten ulaşılabilmektedir. Başvuru aşamasında form doldurma işlemini başvuru sahipleri vize işlemleri konusunda hizmet aldıkları akredite vize başvuru merkezlerinden yardım alabilmektedir. 

Dubai vizesine BAE Yabancılar ve İkamet Genel Müdürlüğü online vize başvuru formu üzerine pasaport bilgilerinin işlenmesi ile başvuru yapılabilmektedir. Dubai vizesi başvuru formuna bu sayfa üzerinden, Dubai Konsolosluğu web sitesi üzerinden, danışmanlık hizmeti sağlayan vize merkezleri üzerinden ulaşılabilmektedir. Dubai Konsolosluğu tarafından başvurunun doğrudan kabul edilmemesi nedeniyle yetkili vize servisi sağlayıcıları aracılığıyla sürecin tamamlanması gerekmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.uae-embassy.ae/Embassies/tr