Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai vize başvuru formu, Dubai Konsolosluğu tarafından hazırlanmış bir resmi belge olup konsolosluğun Dubai vizesi başvuru sahipleri hakkında bilgi edinebilmesini sağlamaktadır. Dubai Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunlu olurken Dubai vize başvuru işlemlerinizin ilk adımını bu form oluşturacaktır. Dubai vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalıdır. Dubai Konsolosluğu başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Dubai vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. Formda vermiş olduğunuz bilgilerinizin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Dubai Konsolosluğu’nun dikkat ettiği bir konudur. Dubai Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde başvuru işlemleriniz reddedebilecektir. Dubai vize başvuru formu uluslar arası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Dubai vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Dubai vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır Dubai vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz. Ayrıca Dubai vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, Dubai vizesi almış olmanızın Dubai’ye girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Dubai sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.

Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Dubai vize başvuru formu, İngilizce ve Arapça olarak doldurabilmektedir. Doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Dubai Konsolosluğu belirlediği ölçülerinde olan biyometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde bulunan bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz. Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Dubai Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Dubai vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai vizesi nasıl alınır? Dubai vizesi BAE Yabancılar ve İkamet Genel Müdürlüğü online başvuru formuna başvuru sahibi pasaport bilgilerini işleyerek alınmaktadır. Dubai vizesi yalnızca BAE Türkiye yetkili vize servis sağlayıcılarına akredite acentelerden alınabilmektedir. Başvuru sahipleri bireysel olarak başvuru yapamaz. Dubai vize başvuru formları, Dubai Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, Dubai Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.uae-embassy.ae/Embassies/tr