Dubai Öğrenci Vizesi

Dubai Öğrenci Vizesi dil eğitimi amaçlı seyahatler için T.C. vatandaşı öğrenciler ve T.C. Oturum İzni bulunan yabancı pasaport sahipleri tarafından tercih edilen vize türü arasında yer almaktadır. Dubai sınırları içerisinde bulunan dil okulları ile anlaşma yapılması halinde hem eğitim hemde kültürel değişim amacı ile öğrenciler vize başvurusunda bulunabilmektedir. 

Dubai sınırları içerisinde Arapça dilinden daha yaygın bir şekilde İngilizce dili kullanılmaktadır. Dil eğitimi amacı ile seyahat edecek öğrenciler İngilizce dili kullanım oranı nedeniyle tercihlerini Dubai ülkesinden yana kullanabilmektedir. 

Dubai Öğrenci Vizesi

Dubai Dil Okulu Vizesi 

Dubai Dil Okulu Vizesi, Dubai sınırları yer alan dil okulları tarafından sağlanmakta ve  ortalama 12 haftalık kurslar ile eğitim süreci tamamlanmaktadır. Birçok farklı ülke vatandaşları tarafından dil eğitimi konusunda tercih edilen Dubai, öğrencilerin kültürel anlamda gelişmeleri açısından oldukça uygun bir ortama ev sahipliği yapmaktadır. 

Dubai Dil Okulu Vizesi sahibi olabilmek için öncelikle eğitim görülecek okulun öğrenciye sponsor olması şartı aranmaktadır. Bu sayede Dubai sınırları içerisinde çalışma izni de alınabilmektedir. Dubai 90 Günlük Tek Girişli Vize ile ülke sınırları içerisine giriş yapılmaktadır. Dubai Öğrenci Oturum İzni işlemleri Dubai seyahatinin ardından gerçekleştirilmektedir. 

Dubai Öğrenci Vizesi ile Dubai sınırları içerisinde eğitim alabilmek için öncelikle 90 Günlük Tek Girişli Dubai vizesi alınması gerekmektedir. Öğrencim görülecek okulun şartlarına bağlı olarak oturum izinleri 3+3 veya 6 ay şeklinde verilebilmektedir. Başvuru işlemleri Dubai sınırlarıları içerisinde bulunan öğrencinin bağlı olduğu okul tarafından yapılmaktadır. 

Dubai Öğrenci Vizesi

Dubai Öğrenci Vizesi Gerekli Evrakları 

  • Öğrenci Belgesi (Aslı Gibidir ve Kaşeli olarak ibraz edilmesi gerekmektedir.) 
  • Pasaportun kimlik bilgilerini gösteren sureti,
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
  • Belirtilen uluslararası uygun olarak çektirilmiş Biyometrik Fotoğraf belgeleri talep edilmektedir. 

Dubai Üniversite Eğitimi 

Dubai üniversite eğitimi vize sahibi olarak başlatabilmek için öncelikle ilgili üniversite veya dil okulu ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Dubai bağlantılı üniversite veya dil okulu sponsorluğu aracılığıyla kayıt işlemleri gerçekleştirilmektedir. Dubai üniversite eğitim ücretleri statü ve bölüm bakımından değişiklik göstermektedir. Eğitim süreci ile birlikte çalışma izni yalnızca sponsor sahibi olunması halinde verilebilmektedir. 

Dubai sınırları içerisinde eğitim gören öğrencilerin haftalık 20 saat çalışma izni sınırı bulunmaktadır. Üniversite eğitimi için gereken belgelerin eğitim süresine ve okula göre değişiklik göstermesi nedeniyle konsolosluk ile görüşülmesi gerekmektedir. Eğitim amaçlı vize başvuru işlemleri aynı zamanda profesyonel hizmet sağlayan akredite danışmanlık firmaları aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. 

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.uae-embassy.ae/Embassies/tr