Dubai Öğrenci Vizesi

Dubai Öğrenci Vizesi

Dubai Öğrenci Vizesi dil eğitimi amaçlı seyahatler için T.C. vatandaşı öğrenciler ve T.C. Oturum İzni bulunan yabancı pasaport sahipleri tarafından tercih edilen vize türü arasında yer almaktadır. Dubai sınırları içerisinde bulunan dil okulları ile anlaşma yapılması halinde hem eğitim hemde kültürel değişim amacı ile öğrenciler vize başvurusunda bulunabilmektedir.

Dubai sınırları içerisinde Arapça dilinden daha yaygın bir şekilde İngilizce dili kullanılmaktadır. Dil eğitimi amacı ile seyahat edecek öğrenciler İngilizce dili kullanım oranı nedeniyle tercihlerini Dubai ülkesinden yana kullanabilmektedir.

Dubai Dil Okulu Vizesi

Dubai Dil Okulu Vizesi, Dubai sınırları yer alan dil okulları tarafından sağlanmakta ve ortalama 12 haftalık kurslar ile eğitim süreci tamamlanmaktadır. Birçok farklı ülke vatandaşları tarafından dil eğitimi konusunda tercih edilen Dubai, öğrencilerin kültürel anlamda gelişmeleri açısından oldukça uygun bir ortama ev sahipliği yapmaktadır.

Dubai Dil Okulu Vizesi sahibi olabilmek için öncelikle eğitim görülecek okulun öğrenciye sponsor olması şartı aranmaktadır. Bu sayede Dubai sınırları içerisinde çalışma izni de alınabilmektedir. Dubai 90 Günlük Tek Girişli Vize ile ülke sınırları içerisine giriş yapılmaktadır. Dubai Öğrenci Oturum İzni işlemleri Dubai seyahatinin ardından gerçekleştirilmektedir.

Dubai Öğrenci Vizesi ile Dubai sınırları içerisinde eğitim alabilmek için öncelikle 90 Günlük Tek Girişli Dubai vizesi alınması gerekmektedir. Öğrencim görülecek okulun şartlarına bağlı olarak oturum izinleri 3+3 veya 6 ay şeklinde verilebilmektedir. Başvuru işlemleri Dubai sınırlarıları içerisinde bulunan öğrencinin bağlı olduğu okul tarafından yapılmaktadır.

Dubai Öğrenci Vizesi Gerekli Evrakları

  • Öğrenci Belgesi (Aslı Gibidir ve Kaşeli olarak ibraz edilmesi gerekmektedir.)
  • Pasaportun kimlik bilgilerini gösteren sureti,
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
  • Belirtilen uluslararası uygun olarak çektirilmiş Biyometrik Fotoğraf belgeleri talep edilmektedir.

Dubai Üniversite Eğitimi

Dubai üniversite eğitimi vize sahibi olarak başlatabilmek için öncelikle ilgili üniversite veya dil okulu ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Dubai bağlantılı üniversite veya dil okulu sponsorluğu aracılığıyla kayıt işlemleri gerçekleştirilmektedir. Dubai üniversite eğitim ücretleri statü ve bölüm bakımından değişiklik göstermektedir. Eğitim süreci ile birlikte çalışma izni yalnızca sponsor sahibi olunması halinde verilebilmektedir.

Dubai sınırları içerisinde eğitim gören öğrencilerin haftalık 20 saat çalışma izni sınırı bulunmaktadır. Üniversite eğitimi için gereken belgelerin eğitim süresine ve okula göre değişiklik göstermesi nedeniyle konsolosluk ile görüşülmesi gerekmektedir. Eğitim amaçlı vize başvuru işlemleri aynı zamanda profesyonel hizmet sağlayan akredite danışmanlık firmaları aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Dubai Öğrenci Vizesi - Sıkça Sorulan Sorular

Dubai öğrenci vizesi başvuruları nasıl yapılmaktadır?

Dubai vizesine başvurular Dubai e-vize (elektronik vize) sistemi üzerinden yapılmaktadır. Başvuru işlemleri sırasında seyahat amacına uygun olan vize türünün seçilmesi ve söz konusu vize türü için talep edilen belgelerin sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Başvurular online vize sistemi üzerinden veya konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri aracılığıyla tamamlanabilmektedir. Değerlendirme sürecinin ardından vize sonucu başvuru aşamasında belirtilen elektronik posta adresi aracılığıyla başvuru sahibine iletilmektedir.

Öğrenci vizesine başvuru işlemleri için dubai pasaport ücreti ne kadardır?

Pasaport başvuru işlemleri T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yetki alanı içerisinde kişilere tahsis edilmektedir. Vize başvuru için öncelikle yetkili birimlere pasaport başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Söz konusu ücretlerle ilgili olarak gerekli bilgilere ilgili birimlerle iletişime geçilmesi halinde ulaşılabilmektedir.

Vize başvuru işlemleri içinde için en ucuz dubai vizesi hangisidir?

Dubai sınırları içerisine gerçekleştirilmesi planan seyahatin amacı vize ücretlerini değiştirmemektedir. Dubai vizesi fiyatları turistik, ticari, ziyaret amaçlı seyahat nedenlerinden bağımsız olarak başvuru yapılacak vize türüne, seyahat süresine ve ülkeye giriş hakkına göre belirlenmektedir. Vize ücretlerinin dönemsel olarak konsolosluk tarafından güncellenmesi nedeniyle başvuru işlemleri öncesinde güncel vize bedelinin teyit edilmesi gerekmektedir.

Dubai vizesi thy uçak bileti rezervasyonu olmaksızın alınabilir mi?

Dubai vizesine başvuru sürecinde talep edilen belgelerin eksiksiz olarak ve talep edildiği şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir. Dubai vizesi thy uçak biletine sahip olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Seyahat tarihlerine uygunluk gösteren firma fark etmeksizin uçak biletlerinin başvuru aşamasında sunulması gerekmektedir.

Dubai gitmek için gerekenler ve evraklar nelerdir?

Dubai vize başvuru işlemleri için online adımlarla elektronik vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Başvuru aşamasında talep edilen belgelerin eksiksiz olarak sisteme yüklenmesi ve başvuru adımlarının en doğru şekilde tamamlanması gerekmektedir. Bu aşamada Pasaport, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Biyometrik Fotoğraf ve vize ücreti ödemesi gerekmektedir. Gerekli belgeler başvurunun niteliğine göre farklılık gösterebilmektedir. İşlemleri başlatmadan önce söz konusu belgelerin teyit edilmesi gerekmektedir.