Dubai Cruise Vizesi

Cruise kelimesi seyir anlamında kullanılmaktadır. Dubai sınırları içerisinde yüzen otel tabiriyle bilinen Cruise gemileri ile seyahat edecek kişilerin bu turlara katılabilmesi için Dubai Cruise Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Çoklu giriş hakkı ile verilen vizenin başvuru işlemleri 24-48 saat içerisinde sonuçlandırılmaktadır. 

Cruise yolculukları ile şehirlerarası, ülkelerarası hatta kıtalararası seyahatler yapılabilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde yer alan en büyük en önemli liman kenti sayılan Dubai, Orta Doğu’nun birçok açıdan gözdesi kabul edilmektedir. 

Dubai modern mimarisi ve tarihi yapıları ile turistik gezilere ev sahipliği yapan ülkelerin başında gelmektedir. Dünyanın 7 yıldızlı ilk oteli olarak kabul edilen Burj El Arab, Palmiye Adası, Dubai Müzesi ve bu yıl gerçekleşecek Expo 2020 Dubai ile ziyaretçilerine özel bir kenti deneyimleme şansı vermektedir. 

Dubai Cruise Vizesi

Dubai Cruise Vizesi İşlemleri 

Dubai vize başvurusu işlemleri online olarak gerçekleştirilmektedir. Vize başvuru aşamasında talep edilen gerekli evrakların Birleşik Arap Emirlikleri e-vize sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Başvuru sahibine ait pasaport sureti, nüfus cüzdanı sureti, biyometrik fotoğraf, katılım sağlayacak tur programını gösteren belge ve biletlerin taratılarak sisteme yüklenmesi ile vize başvuru işlemi tamamlanmış sayılmaktadır. 

Dubai Cruise Vizesi başvurularının eksiksiz ve doğru olarak gerçekleştirilmesi ve başvurunun onaylanması ile başvuru aşamasında belirtilen e-posta adresine vize sonucu 3 iş günü içerisinde gönderilmektedir. Cruise Vize onaylandığı tarih itibariyle 30 gün boyunca geçerliliğini korumaktadır. Bu vize türüne seyahat rotasında Birleşik Arap Emirlikleri bulunan ve BAE sınırları içerisinden başlayan turlara katılacak yolcular başvuruda bulunabilmektedir. 

Dubai Cruise Vizesi

Dubai Cruise Vize Ücreti 

Dubai vize ücretleri Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenmekle birlikte belirli aralıkla güncellenmektedir. Dubai Cruise Vizesi ücreti 115 USD karşılığında çok giriş hakkı ile verilmektedir. Dubai vize fiyatlarının vize başvurusundan hemen önce teyit edilmesi gerekmektedir. Cruise vizesi gerekli ücretler karşılığın vize süresi sona ermeden uzatılabilmektedir. 

Cruise vizesi başvurusunun herhangi bir nedenden dolayı reddedilmesi halinde başvuru aşamasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Dubai vize başvurusu ve seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına gerekli evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.uae-embassy.ae/Embassies/tr