Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai Büyükelçiliği Ankara

Çankaya Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği, Birleşik Arap Emirlikleri’ni Türkiye’de temsil eden Birleşik Arap Emirlikleri devletinin en resmi kurumudur. Bir ülkeyi başka bir ülkede temsil ederken Büyükelçilik, ülkesini hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil eder. Vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini korur. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutar. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Türkiye’de bulunan ve Türkiye ile kurdukları ilişkinin en resmi temsilcisidir Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği Ankara. Arap Emirlikleri Büyükelçiliği ülkesini Türkiye’ de hükümetler düzeyinde temsil etmektedir. Ankara Arap Emirlikleri BüyükelçiliğiTürkiye’de bulunan vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini iyileştirmekle yükümlüdür. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devleti ile iyi niyet, dostluk ve ticari ilişkilerin gelişmesini sağlar. Ankara Çankaya Arap Emirliği Büyükelçiliği bünyesinde bulunan Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği Konsolosluk bölümü ise Birleşik Arap Emirlikleri ve Dubai vizesi işlemlerinin organize edilip yürütülebileceği yerlerdir. Arap Emirliği Büyükelçiliği Konsolosluk bölümüne Dubai vizesi için başvuru yapılabilirken Dubai vizesi alınabilecektir. Yine Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Başkonsolosluğu ise Birleşik Arap Emirlikleri ve Dubai vize işlemleri için, Dubai ve Birleşik Arap Emirlikleri pasaportlarının yenilenebileceği bir temsilciliktir.

Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği Ankara İletişim Bilgileri

Turan Güneş Bulvarı, İlkbahar Mahallesi, Galip Erdem Caddesi, 613 Sokak, No: 13 Çankaya / ANKARA Posta Kodu: 06550

Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Birleşik Arap Emirlikleri vize işlemleri için Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği'ne başvuruda bulunabilirler. Türkiye’de ikamet eden Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının da konsolosluk işlemleri için Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapmaları gerekmektedir. Görev bölgesi şu şekildedir, Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, KarabükBirleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği* nde gerçekleştirebilirler. Pasaport yenileme işlemleri için eski pasaportun aslının ve fotokopisinin ve pasaporta uyumlu 2 adet 45×60 mm (4.5×6 cm) ya da 50×60 mm (5×6 cm) ebatlarında beyaz fonlu biyometrik fotoğrafın hazır bulundurulması gerekmektedir. Parmak izi işlemleri ilgili makamlar tarafından uygulanmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi için vize başvuru formu İngilizce olarak da doldurulabilir. Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapacağınız seyahatiniz öncesinde Birleşik Arap Emirlikleri başvuru formunuzu internet üzerinden online olarak doldurabilirsiniz.

Dubai Vize Başvuru Formu

Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği görev bölgesinde bulunan kişiler Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi başvurularında ülkeye yapacakları seyahatin amacına uygun evraklar sunmakla yükümlüdür. Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.
Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvuru Formu

Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği Konsolosluk İşlemleri

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu ve Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği, Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Afganistan temsilcilikleridir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu ve Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de yaşayan Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının pasaport- kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği konsolosluk işlemlerini yerine getirmekle yükümlüdür. Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği’nden pasaport çıkartma ve yenileme, konsolosluk doğum belgesi, noter hizmetleri, oy kullanma yardımı, vergi formları ve acil durum yardımı hizmetleri alınabilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği Vize Çıkış Süresi

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 3 iş günüdür. Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurularınızı seyahatinizden en az 1 hafta önce gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Dubai Vize Reddi

Birleşik Arap Emirlikleri’ne hangi koşullarla giriş yapılabileceğine Birleşik Arap Emirlikleri temsilcilikleri karar verir. Konsolosluklar müracaatları değerlendirirken kendi ülkelerine giriş yapacak olan kişilerin ekonomik olarak yük olmayacağına, kamu düzenini bozmayacağına, kamu sağlığına risk oluşturmayacağına ve geri dönmek için yeterince sosyal, kültürel ve maddi sebeplerin olup olmadığını görmek isterler. Birleşik Arap Emirlikleri vizesi başvuruları bazı durumlarda ret ile sonuçlanabilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu ve Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların tam olarak yerine getirilmemesi buna sebep olmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri vizesi başvurularında;

  • Seyahat amacının kanıtlanmaması,
  • Sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi,
  • Geçerli pasaporta ya da onaylı seyahat belgesine sahip olunmaması,
  • Aynı ülke için daha önceden sınır dışı kararının bulunması,
  • Vize başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması,
  • Seyahat bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması gibi durumlarda Afganistan vizesi başvurusu, Birleşik Arap Emirlikleri vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri

Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği, Türkiye resmi tatil günleri ve Birleşik Arap Emirlikleri resmi tatil günleri kapalıdır. Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği'ne vize işlemleri ya da konsolosluk işlemleri için başvuruda bulunacak kişiler işlemlerini, Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Başkonsolosluğu'nun resmi tatil günlerini göz önünde bulundurmalıdır.

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.uae-embassy.ae/Embassies/tr