Ankara Büyükelçiliği

Dubai Ankara Büyükelçiliği ülkesini Türkiye’de hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil etmektedir. Büyükelçilik bünyesinde vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin menfaatini korumak ile görevlidir. Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye arasında olan dostluk, siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerin başarılı bir seviyede bulunmasını sağlamaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği bünyesinde Konsolosluk Bölümü ile BAE ve Dubai vizesi işlemleri organize edilerek yürütülmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluk Bölümü gerçekleştirilen Dubai vizesi başvurularını değerlendirerek sonuçlandırmaktadır. Büyükelçilik ile birlikte Birleşik Arap Emirliği İstanbul Başkonsolosluğu da vize işlemleri ve konsolosluk işlemleri ile ilgili hizmet sağlamaktadır. 

Ankara Büyükelçiliği

Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri 

Turan Güneş Bulvarı, İlkbahar Mahallesi, Galip Erdem Caddesi, 613 Sokak, No: 13 Çankaya / Ankara Posta Kodu: 06550

Büyükelçilik Çalışma Saatleri
Ankara Dubai Büyükelçiliği Pazartesi - Cuma günleri, 09:00 - 16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçilik Görev Bölgesi 
Ankara ve çevre illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Dubai vizesi için başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliğine gerçekleştirilmektedir. T.C. Oturum (İkamet) İzni bulunan BAE vatandaşlarının konsolosluk işlemleri Büyükelçilik üzerinden yapılmaktadır. 

Ankara Büyükelçiliği Pasaport Yenileme 
T.C. sınırları içerisinde ikamet eden BAE vatandaşlarının tüm konsolosluk ve pasaport işlemleri Ankara Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Pasaport yenileme işlemleri sırasında eski pasaport aslı ve fotokopisi, iki adet 45×60 mm (4,5×6 cm) veya 50×60 mm (5×6 cm) ölçülerinde beyaz fona sahip biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir. Parmak izi işlemleri ilgili makamlarca uygulanmaktadır. 

Büyükelçilik Vize Başvuru İşlemleri 
Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuru aşamasında Dubai vize başvuru formu İngilizce veya Arapça olarak doldurulmalıdır. Başvuru işlemleri sırasında form online olarak doldurulabilmektedir. Vize talebi ibraz edilen evraklar ve Dubai vize başvuru formu içerisinde yer alan sorulara verilen cevaplar doğrultusunda değerlendirilmektedir. 

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluk İşlemleri 
BAE sınırları içerisine seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları ve Türkiye’de ikamet izni bulunan yabancı ülke vatandaşlarının vize işlemleri Birleşik Arap Emirlikleri temsilcilikleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. BAE Konsolosluğu ve Büyükelçiliği bünyesinde T.C. sınırları içerisinde ikamet eden Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda çalışmalar yürütülmektedir. Büyükelçilik BAE vatandaşlarına pasaport-kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum, evlilik, ölüm işlemleri, oy kullanma yardımı, vergi formları, acil yardım hizmetleri gibi konularda hizmet vermekle yükümlüdür. 

Büyükelçilik Vize Sonuçlanma Süresi 
Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleştirilen vize başvuruları 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Seyahat tarihinin en az 1 hafta öncesinden vize başvuru işleminin tamamlanmış olması oldukça önem arz etmektedir. 

Dubai Ankara Büyükelçiliği

Dubai Vize Reddi 

Birleşik Arap Emirliği sınırları içerisine hangi koşullarda giriş yapılabileceği BAE temsilcilikleri tarafından belirlenmektedir. Vize başvurularının değerlendirme aşamasında başvuru sahibinin ekonomik olarak yük olmayacağına, kamu düzenini bozmayacağına, sağlık açısından risk oluşturmayacağına ve seyahat sonrası ülkesine geri dönmek için yeterli sosyal, kültürel ve maddi sebeplerin olduğuna emin olunmaktadır. 

Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai vizesi başvuruları bazı durumlarda Dubai vize reddi ile sonuçlandırılabilmektedir. Konsolosluk ve Büyükelçilik tarafından belirlenen şartların yerine getirilmemesi halinde başvurular ret alabilmektedir. Başvuru aşamasında seyahat amacının belirtilmemesi, evrakların sahte veya eksik olarak ibraz edilmesi, geçerli pasaport veya onaylı seyahat belgesine sahip olunmaması, aynı ülke için daha önceden sınır dışı kararının bulunması, kamu düzeni açısından tehlike oluşturabilme ihtimali, seyahat bitişin sonra geri dönüleceğinin kanıtlanmaması gibi durumlarda başvuru ret ile sonuçlanabilmektedir. 

Önemli Not: Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ve BAE resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Dubai vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin başvuru değerlendirme aşamasında zaman kaybetmemek ve seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına resmi tatil günlerini göz önünde bulundurarak işlemlerini gerçekleştirmeleri oldukça önem arz etmektedir. 

Birleşik Arap Emirlikleri Resmi Tatil Günleri 2020 

 • 01.01.2020 - Yeni Yıl
 • 21.03.2020 - Miraç Gecesi 
 • 23.04.2020 - Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı 
 • 01.05.2020 - Emek ve Dayanışma Günü 
 • 19.05.2020 - Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 
 • 23.05 - 26.05 2020 - Ramazan Bayramı 
 • 06.08.2020 - Abu Dhabi Yöneticisinin Tahta Çıkışı
 • 20.08.2020 - Hicri Yılbaşı
 • 30.08.2020 - Zafer Bayramı 
 • 30.08 - 03.09 2020 - Kurban Bayramı 
 • 29.10.2020 - Cumhuriyet Bayramı 
 • 02.12. 2020 - Ulusal Bayram
Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.uae-embassy.ae/Embassies/tr